Zbigniew Marecki

Wkrótce nowe wieżowce zmienią krajobraz Słupska

Wkrótce nowe wieżowce zmienią krajobraz Słupska
Zbigniew Marecki

Firma City Center Deweloper chce rozpocząć ich budowę już w czerwcu.

Jak twierdzi Benedykt Kasperski, właściciel City Center Deweloper, trzy nowe wieżowce mają powstać na gruncie po giełdzie samochodowej przy ul. Sobieskiego, który już kupił od słupskiego magistratu.

– Zamierzam zbudować trzy wieżowce: dwa 9-piętrowe i jeden 18-piętrowy. W tym ostatnim znajdzie się około 170 mieszkań. Właśnie trwają prace projektowe. W czerwcu chciałbym rozpocząć prace budowlane – zapowiada Benedykt Kasperski.

Więcej szczegółów, co do wyglądu wieżowców, poznamy, gdy będzie gotowy projekt i wizualizacja inwestycji.

– Budowę częściowo będę finansował z własnych pieniędzy, ale zamierzam także pozyskać część funduszy od osób zainteresowanych zakupem mieszkań w nowych wieżowcach. Spodziewam się, że chętni będą, bo obecnie w Słupsku nie brakuje osób, które chcą kupić mieszkania. Są wśród nich nie tylko mieszkańcy Słupska i regionu, ale także z innych części kraju oraz osoby, które wyjechały z Polski, ale tutaj inwestują – mówi Kasperski. Według niego, amerykańska tarcza rakietowa w Redzikowie, z której powodu wprowadzono ograniczenia wysokości zabudowy w mieście, nie będzie przeszkodą w uzyskaniu pozwolenia na budowę.

– Wysokość najwyższego wieżowca, który chcę zbudować, nie przekroczy stu metrów, więc nie ma powodów, abym nie dostał pozwolenia – dodaje Kasperski. Jego zdaniem, nowe wieżowce będą stanowiły ładny ciąg prowadzący aż do budowanego od kilku lat parku wodnego, co – jak twierdzi – powinno stanowić wabik dla potencjalnych inwestorów, choćby ze względu na możliwość wynajmu przyszłych mieszkań dla turystów i wczasowiczów. Firma City Center Deweloper w Słupsku już wybudowała m.in. kamienicę przy ul. Kopernika 7, rozpoczęła budowę kolejnej kamienicy przy ul. Kopernika 34, kończy budowę dużego budynku wielomieszkaniowego przy ul Marii Skłodowskiej- -Curie, a także przygotowuje się do budowy kolejnego budynku przy ul. Ogrodowej.

– Stawiam na lokalizacje w centrum miasta, bo zauważyłem, że wraca moda na mieszkanie w centrum – dodaje słupski deweloper.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.