Woda zalewa dojazd do naszych działek

Czytaj dalej
Fot. Fot. krzysztof piotrkowski
Daniel Klusek

Woda zalewa dojazd do naszych działek

Daniel Klusek

- Wystarczy niewielki deszcz i dojazdówka do ulicy Legionów Polskich zamienia się w jezioro - twierdzi nasz czytelnik

Pan Henryk, mieszkaniec osiedla Niepodległości, od wielu lat ma ogród działkowy w kompleksie znajdującym się przy ul. Legionów Polskich. Twierdzi, że w deszczowe dni i tuż po opadach deszczu trudno jest dojść i dojechać do ogródków. Wszystko przez nawierzchnię drogi.

- Chodzi o dojazd do ulicy Legionów Polskich od strony ulicy Zaborowskiej - mówi nasz czytelnik. - Po opadach zawsze stoi tam deszczówka. To bardzo utrudnia zarówno dojazd samochodem, jak i dojście tym, którzy idą na piechotę. Jadąc, trzeba bardzo uważać, żeby nie pochlapać pieszych, ale bardzo często jest to praktycznie niemożliwe. Zdarza się więc, że działkowcy mają do siebie potem pretensje. A przecież to nie wina kierowców, tylko nawierzchni drogi. Trzeba wreszcie coś z tym zrobić.
Zdaniem czytelnika, winne jest dość wysokie pobocze przy tej drodze, a także brak odpływów.

- Woda może więc spływać tylko na jezdnię i stąd jest problem. Gdyby odpowiednie służby wykonały tam odpływy, choćby najprostsze, sytuacja by się znacznie poprawiła - proponuje pan Henryk. - Nie oczekuję, że będzie tam wykonany kapitalny remont ulicy, bo zdaję sobie sprawę, że nie jest to najważniejsza droga w mieście. Choć i tutaj ruch jest spory, szczególnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, gdy działkowcy kończą prace na swoich ogródkach.

- Faktycznie, w wyniku wystąpienia gwałtownych opadów na tym łączniku dochodzi do powstawania zastoisk wody - potwierdza Jarosław Borecki. - Powyższa droga powstała jako tymczasowa droga technologiczna podczas budowy pobliskiego osiedla i nie jest przystosowana konstrukcyjnie do obsługi zwiększonego ruchu drogowego, który narasta w związku z rozwojem budownictwa mieszkaniowego w tej okolicy. Doraźnie zostały zlecone prace polegające na ścięciu wyniesionego pobocza, tak aby umożliwić odpływ wód deszczowych. Natomiast docelowo powstał projekt przebudowy tego odcinka drogi wraz z kanalizacją deszczową, co kompleksowo rozwiąże problemy z dojazdem do ulicy Legionów Polskich.

Daniel Klusek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.