Wprowadzono korekty rozkładów jazdy autobusów

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski

Wprowadzono korekty rozkładów jazdy autobusów

Zarząd Infrastruktury Miejskiej wprowadził korekty rozkładów jazdy autobusów czterech linii. Wszystkie na prośbę mieszkańców, którzy teraz będą mogli łatwiej dostać się do domów

Obecny rozkład jazdy obowiązuje od maja. We wrześniu Zarząd Infrastruktury Miejskiej wprowadził kilka poprawek 
w rozkładzie linii 1, 5, 7 i 21.

- Dotychczas ostatni kurs autobusu linii numer 1 na ulicy Gdyńskiej rozpoczynał się 
o godz. 21.04. Mieszkańcy osiedla Sobieskiego prosili nas, by ten kurs wykonywała już linia 21, która jeździ wieczorami, 
w nocy i wcześnie rano. Jej trasa w większości pokrywa się z trasą linii nr 1, ale 21 jedzie również aleją 3 Maja oraz ulicami Wazów, Banacha i Sobieskiego - mówi Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu ZIM. - Zamieniliśmy więc ostatni kurs linii numer 1 na pierwszy wieczorny kurs linii numer 21. Rozpoczyna się on na ul. Gdyńskiej o godz. 21.05.

Później niż dotychczas z pętli przy Centrum Handlowym Jantar wyjedzie też ostatni autobus linii nr 7. - Ostatni kurs zaczynał się tam o godz. 17.26, na ulicy Przemysłowej autobus był o godz. 17.36. Pasażerowie, którzy pracowali w tym rejonie do godz. 18 i później wracali do domów na osiedlu Westerplatte, poprosili, aby siódemka jeździła również po zakończeniu ich pracy - mówi Marcin Grzybiński. - Dołożyliśmy więc kolejny kurs. Autobus zaczyna trasę o godz. 17.56, a na ul. Przemysłowej jest o godz. 18.06, dzięki czemu mogą na niego zdążyć mieszkańcy osiedla Westerplatte.

Ostatnia zmiana dotyczy dwóch kursów linii nr 5, po godz. 13 i 20. Dotychczas kończyły się one na głównym przystanku w Kobylnicy. Teraz te autobusy pojadą dalej, na przystanek Kobylnica-Leśna.

- W nowym rozkładzie jazdy więcej autobusów jeździ w okolicach dworców PKP i PKS, mniej jest ich na ul. Deotymy. Mieszkańcy tej części miasta chcą powrotu starych tras niektórych linii. W czasie konsultacji więcej pasażerów chciało autobusów na ul. Wojska Polskiego. Mieszkańcy tego rejonu mogą korzystać z przystanków przy ulicach Jana Pawła II, Jaracza i Wojska Polskiego - mówi Marcin Grzybiński.

Wróciły też linie nr 7 i 8, zawieszone na czas wakacji. Na innych liniach odbywają się też kursy szkolne - „s”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.