Marzena Sutryk

Wypięknieje kolejna część koszalińskiego parku

Dzięki inwestycji współfinansowanej z funduszy unijnych zaniedbana część Parku Tadeusza Kościuszki w rejonie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej wyp Fot. Radek Koleśnik Dzięki inwestycji współfinansowanej z funduszy unijnych zaniedbana część Parku Tadeusza Kościuszki w rejonie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej wypięknieje
Marzena Sutryk

Nowe alejki, ławki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, a nawet czytelnia na świeżym powietrzu - to plany na zagospodarowanie Parku Tadeusza Kościuszki w rejonie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Dzisiaj upływa termin składania ofert w przetargu.

Przetarg na rewitalizację parku ogłosił Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie.

Czasu na realizację nie ma zbyt wiele - do końca października tego roku wszystko ma być gotowe (termin wynika z warunków dotyczących dofinansowania unijnego); stąd krótki okres oczekiwania na oferty.

Inwestycja jest szacowana na 5,4 miliona złotych. Z tego prawie 4 miliony złotych otrzyma w ramach dofinansowania unijnego od marszałka województwa zachodniopomorskiego; na dniach ma być podpisana umowa na dofinansowanie.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.