Zabił brata i schował ciało w zamrażarce. Sąd dał mu jeszcze szansę

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Zabił brata i schował ciało w zamrażarce. Sąd dał mu jeszcze szansę

Mariusz Parkitny

Piotr M. spędzi w więzieniu 9 lat. Sędzia: Inny wyrok byłby niesprawiedliwy.

Wyrok jest prawomocny. Sprawa dwa lata temu wstrząsnęła opinią publiczną. 18-letni uczeń szczecińskiego technikum zabił nożem przyrodniego brata i miesiącami ukrywał zwłoki.

Najpierw w zamrażarce, a potem zabetonował w piwnicy. Rodzina ofiary domagała się co najmniej 15 lat więzienia, a obrońcy wnosili o uniewinnienie.

Bracia pokłócili się o pieniądze. W piątek sędzia Janusz Jaromin tłumaczył dlaczego wyrok jest sprawiedliwy.

- Nie ma dowodów, że oskarżony chciał zabić. Działał w obronie koniecznej. Pierwszy został zaatakowany. Jest młody, nie był do tej pory karany. Z drugiej strony obronę konieczną przekroczył, bo użył noża, choć nie było ku temu powodów. Nie zawiadomił policji i miesiącami ukrywał swój czyn. Te wszystkie argumenty zostały właściwie wyważone, dlatego wyrok nie mógł być inny - mówił.

Sąd: nie ma dowodów, że planował zabójstwo

Brat przyszedł do niego porozmawiać o pieniądzach. Doszło do awantury. Piotr M. chwycił za nóż, a po zabójstwie ukrył ciało w zamrażarce.

20-letni Piotr M. dostał 9 lat więzienia (8 za zabójstwo i rok za narkotyki). Od dwóch lat siedzi w areszcie. O przedterminowe warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać za 2,5 roku.

Powodem kłótni był spadek. Piotr M. jako nastolatek został sierotą. Odziedziczył po rodzicach duży dom przy ul. Zaburzańskiej. Zarabiał wynajmując pokoje.

Według sąsiadów łatwe pieniądze nieco go zepsuły. W kwietniu 2014 roku odwiedził go 38-letni Tadeusz M., przyrodni brat. Obaj mieli wspólnego ojca. Tadeusz M. uważał, że ma prawo do części spadku. Po wizycie u oskarżonego słuch po nim zaginął. Rodzina zawiadomiła policję o zaginięciu.

Ciało znaleziono dopiero pół roku później zakopane i zabetonowane w piwnicy domu oskarżonego. Sekcja zwłok wykazała, że Tadeusz M. zginął od ciosów nożem.

Oskarżony po tygodniu przeniósł zwłoki na strych do zamrażarki, a gdy ciało zaczęło się rozkładać, zabetonował je w piwnicy. W zatarciu śladów pomagał mu kolega, Alexander Ł. (dostał dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć).

Zmienili umeblowanie pokoju, spalili ubrania. W listopadzie 2014 r. ktoś doniósł policji, żeby zainteresowali się podłogą w piwnicy Piotra M.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.