Zbigniew Marecki

Zaczęli nowy rok szkolny bez krytycznych uwag

Pasowanie uczniów pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku. Pierwszaków pasowała Jolanta Wiśniewska, dyrektorka placówki. Solidny ołówek spoczywa Pasowanie uczniów pierwszej klasy w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku. Pierwszaków pasowała Jolanta Wiśniewska, dyrektorka placówki. Solidny ołówek spoczywa na ramieniu Tosi Waseńczuk
Zbigniew Marecki

Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. prof. Kulczyńskiego była w poniedziałek miejscem uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Słupsku.

W uroczystości uczestniczyło bardzo mało dzieci, ale pojawiły się poczty sztandarowe miejskich szkół, grupa uczniów SP nr 10, którzy przygotowali krótką część artystyczną, oraz spora grupa zaproszonych gości. Wśród nich zauważyliśmy posłów PO Zbigniewa Konwińskiego i Henrykę Krzywonos-Strycharską, prof. Danutę Gierczyńską, prorektor Akademii Pomorskiej w Słupsku, dyrektorów miejskich przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, grupę miejskich radnych na czele z Beatą Chrzanowską, przewodniczącą Rady Miejskiej w Słupsku oraz przedstawicieli większości działających w mieście organizacji religijnych. W roli gospodyni wystąpiła Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska, którą Bogdan Leszczuk, dyrektor SP nr 10, przedstawił już jako panią prezydent, co na sali wywołało pomruk zadowolenia.

Podczas swojego wystąpienia pani wiceprezydent nie tylko powitała dyrektorów wszystkich placówek, ale także wymieniła pełne ich nazwy, czym tak zachwyciła poseł Henrykę Krzywonos-Strycharską, że ta - poza życzeniami dla uczniów i nauczycieli - nie miała już nic do dodania. Wiceprezydent Danilecka-Wojewódzka podkreślała także, że najważniejszym warunkiem właściwego toku nauczania i wychowywania jest dobra atmosfera w szkole. Nie padło ani jedno słowo krytyki wobec PiS, którego reforma jest właśnie wdrażana w oświacie.

Ani słowa krytyki zebrani nie usłyszeli także z ust posła Konwińskiego, który skoncentrował się na wspomnieniach i życzeniach udanego roku szkolnego. O tym, że mogą się odbywać trudne rozmowy, wspomniała jedynie przedstawicielka Solidarności, choć zapewniała, że będzie miała uśmiech dla wszystkich i przytuli tych, którzy będą mieli problemy. Przedstawicielka ZNP w ogóle nie pojawiła się na inauguracji.

Natomiast prof. Gierczyńska dziękowała dyrektorkom przedszkoli za umożliwienie praktyk pedagogicznych studentom z Ukrainy, co przyczyniło się m.in. do tego, że pierwsi studenci z tego państwa otrzymali na AP europejskie dyplomy. Głos zabrał także ks. prałat Jan Giriatowicz, który powoływał się na przesłania znanych i ważnych dla Słupska i świata, poczynając od św. Augustyna, a kończąc na... Leninie. Uroczystość zakończył występ kilku zespołów z SP nr 10.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.