Zbigniew Marecki

Zaczyna się wewnętrzna odnowa kamienicy rodziny Freundlichów w Słupsku

Choć wnętrza domu rodziny Freundlicha na razie są pełne gruzu i remontowego kurzu, to wkrótce ma się to zmienić Fot. Fot. Krzysztof Piotrkowski Choć wnętrza domu rodziny Freundlicha na razie są pełne gruzu i remontowego kurzu, to wkrótce ma się to zmienić
Zbigniew Marecki

Miasto rozpoczyna remont wnętrza kamienicy rodziny Otto Freundlicha, znanego malarza abstrakcjonisty żydowskiego pochodzenia, który urodził się i wychowywał w niemieckim Słupsku. Po renowacji budynek będzie służył organizacjom i instytucjom społecznym oraz początkującym przedsiębiorcom.

Już niedługo kamienica rodzinny Otto Freundlicha, która sąsiaduje z obecną Galerią Słupsk, w środku zmieni się nie do poznania. W ten sposób władze miejskie chcą zakończyć proces rewitalizacji tego budynku, który początkowo objął elewację kamienicy oraz wyprowadzkę zamieszkujących ją lokatorów. Zabrało to sporo czasu, gdyż ostatni lokatorzy wyprowadzili się w ubiegłym roku. Dopiero wtedy władze miejskie mogły przystąpić do realizacji swojego zamiaru.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.