Sylwia Lis

Zagazowała szkołę, trafi za to przed sąd

Zagazowała szkołę, trafi za to przed sąd
Sylwia Lis

Prawdopodobnie to 15-latka z Gimnazjum nr 2 rozpyliła gaz.

W czwartek bytowscy policjanci zostali poinformowani o zasłabnięciu uczniów w jednym z gimnazjów. Na miejsce skierowani zostali policjanci, zawodowa, ochotnicza straż pożarna oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jak się okazało, początkowo źle się poczuło czworo uczniów, jednak chwilę później liczba dzieci, które ucierpiały, wzrosła. Gimnazjaliści uskarżali się na bóle głowy, było im słabo. Łącznie poszkodowanych było 37, a do szpitali w Kościerzynie, Bytowie, Słupska oraz Chojnic przewieziono 31 dzieci.

– Z budynku ewakuowano około 260 uczniów, ponad 20 nauczycieli i pracowników szkoły – mówi Michał Gawroński, rzecznik prasowy bytowskiej komendy policji.

– Strażacy stwierdzili, że w budynku nie ma wycieku gazu, a w powietrzu nie ma niebezpiecznych substancji. Na miejscu cały czas pracowali policjanci. Bytowscy mundurowi wstępnie ustalili, co mogło być przyczyną złego samopoczucia uczniów.

– Śledczy sprawdzali, czy mogło dojść do wykroczenia lub przestępstwa i czy mogły przyczynić się do tego zdarzenia jakieś osoby – mówi Gawroński.

– Ustalenia policjantów wstępnie wykazały, że podczas przerwy w jednej z toalet najprawdopodobniej uczennica szkoły rozpyliła gaz pieprzowy, który mógł u części uczniów wywołać reakcję alergiczną. Kolejne zasłabnięcia mogły być efektem psychologicznym. Substancja została zabezpieczona. Dziewczyna oddała pojemnik z substancją.

W związku z tym, że osobą podejrzewaną o rozpylenie gazu jest 15-latka, w najbliższych dniach sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie gimnazjalistki. Również sąd zdecyduje o ewentualnym pokryciu przez opiekunów prawnych dziewczyny kosztów akcji służb ratowniczych.

Sylwia Lis

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.