Zarzucają prezesowi złą atmosferę pracy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Monika Zacharzewska

Zarzucają prezesowi złą atmosferę pracy

Monika Zacharzewska

Wszystkich nas nie zakleisz - z takim transparentem pikietowali pracownicy szpitala domagający się odejścia prezesa Sapińskiego.

Wczoraj (środa, 21 grudnia), w czasie gdy w ratuszu trwało posiedzenie komisji zdrowia, na którym rozmawiano o sytuacji w słupskim szpitalu, przed urzędem pikietowali pracownicy szpitala.

Domagają się odejścia prezesa zarządu Andrzeja Sapińskiego, zarzucając mu m.in. trudną atmosferę pracy w słupskiej placówce, przez którą wiele osób zdecydowało się zrezygnować z niej, wymieniali m.in. lekarzy, ordynatorów, dyrektor do spraw pielęgniarstwa, informatyków.

Protestujący nadal domagają się odwołania prezesa przez marszałka województwa

- Protestujemy przeciwko sposobowi kierowania placówką przez pana Sapińskiego, opartemu na kłamstwie i manipulacji - mówiła Agnieszka Kluczewska, przewodnicząca oddziału Słupskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Dodała, że nikt formalnie nie zgłosił mobbingu, ale zarzuca prezesowi, że nie słucha uwag pracowników, nie odpowiada na pisma, wzywa na dywanik do gabinetu za pięć trzecia.

Sebastian Irzykowski zwrócił uwagę na sytuację pielęgniarek, których w szpitalu jest za mało, a przez atmosferę pracy odchodzą do słupskich przychodni.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.