Zawodnik MMA walczy w sprawie dzieci

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Marcin Wójcik

Zawodnik MMA walczy w sprawie dzieci

Marcin Wójcik

Piotr Tutkowski zadebiutuje na największej gali MMA w Polsce - Fight Exlusive Night 18.

Piotr Tutkowski jest zawodnikiem słupskiej Husarii Drutex. Występ na gali FEN będzie jego pierwszą walką jako zawodowca. Wcześniej walczył na galach amatorskich, a na jego koncie pojawiały się sukcesy. Zdobył brązowy, a później srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Większość jego walk kończyła się zwycięstwem przez poddanie.

- Jestem humanitarny, nie niszczę twarzy przeciwnikom - mówi sportowiec. Wreszcie przyszedł czas, by przejść na zawodowstwo. Przed słupszczaninem otworzyły się drzwi gali FEN. 12 sierpnia w Koszalinie, w hali widowiskowo-sportowej stoczy walkę z Adrianem Błeszyńskim z Sosnowca, bardzo doświadczonym zawodnikiem. - To poważny przeciwnik, ale rzucenie na głęboką wodę najbardziej rozwija - mówi Tutkowski.

Zyski przeznaczy na cele charytatywne. Nie zdradza szczegółów, wiadomo jedynie, że będą to dzieci. Jego dzieciństwo nie było łatwe, ale nasz pięściarz jest silny duchem i zaraża otoczenie swoim optymizmem.

- Jeśli nie pójdzie mi dobrze w sporcie, to zostanę stand-uperem - żartuje zawodnik Husarii Drutex.

Fakty o Tutkowskim

Trenerem zawodnika od samego początku jest Mateusz Kocioł, który pracuje także z innymi członkami klubu Husaria Drutex. Tutkowski również trenuje młodych zawodników. Pod jego okiem ćwiczą członkowie grupy otwartej. Ci jednak zajmują się głównie muay-thai i kickboxingiem, ale w przyszłości zakres dyscyplin ma się poszerzyć właśnie o MMA. Wspomniany wcześniej Mateusz Kocioł przygotowuje Piotra Tutkowskiego do walki na gali Fight Exclusive Night 18. Rezultatami ich długiej współpracy są liczne sukcesy pana Piotra na galach amatorskich. Teraz czas na zawodowstwo.

Marcin Wójcik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.