Zielona Góra. Klasy medyczne w "Lotniku" pod patronatem NFZ

Czytaj dalej
Maciej Dobrowolski

Zielona Góra. Klasy medyczne w "Lotniku" pod patronatem NFZ

Maciej Dobrowolski

Lubuski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze oficjalnie objął swoim patronatem oddziały medyczne w IV Liceum Ogólnokształcącym. Agnieszka Makarska, dyrektor szkoły, podpisała w tej sprawie specjalne porozumienie o współpracy z dyrektorem oddziału Piotrem Bromberem.

Klasy medyczne w IV LO w Zielonej Górze


W zeszłym roku w popularnych "Lotniku" zostały utworzone prestiżowe klasy medyczne. Teraz w ramach zawartej umowy z NFZ uczniowie IV LO będą uczestniczyć w spotkaniach z lekarzami specjalistami oraz brać udział w warsztatach związanych ze zdrowym trybem życia i profilaktyką chorób cywilizacyjnych i społecznych. Porozumienie umożliwia uczniom również wizyty w podmiotach medycznych na terenie Zielonej Góry, w celu zapoznania z nowoczesną aparaturą diagnostyczną, pracą lekarzy specjalistów i metodami badań laboratoryjnych.

- Porozumienie niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla uczniów naszej szkoły - twierdzi dyrektor Agnieszka Makarska. - Pragniemy poszerzyć treści nauczania w oddziałach medycznych o wiedzę dotyczącą osiągnięć współczesnej nauki w dziedzinie zdrowia. Praktycznie oznacza to dla ucznia możliwość uczestniczenia w spotkaniach z lekarzami specjalistami, warsztatach zdrowia oraz szansę zapoznania się z aparaturą diagnostyczną i metodami badań laboratoryjnych w podmiotach medycznych w Zielonej Górze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lotnik” uruchomi dla uczniów dwie nowe klasy o medycznym profilu nauczania

Współpraca "Lotnika z NFZ


Jak do sprawy odnosi się sam lubuski NFZ? - Pomysł został zainspirowany lekcjami edukacyjnymi z młodzieżą „Lotnika”, które odbyły się z początkiem tego roku - tłumaczy Piotr Bromber, dyrektor oddziału. - Otrzymaliśmy komunikat zwrotny od uczniów, że temat profilaktyki zdrowotnej jest dla nich bardzo ważny, przydatny i wcale nie obcy. Osobiście prowadziłem zajęcia i to też było dla mnie ciekawe doświadczenie. Młodzi ludzie przywiązują dużą wagę do swojego zdrowia i oczekują, że zostanie im zagwarantowana możliwość ochrony przed możliwymi, potencjalnymi zagrożeniami, niejednokrotnie nie zdając sobie sprawy jak wiele zależy od nich samych.

Dyrektor Bromber podkreśla, że NFZ ze szkołami w naszym województwie współpracujemy już od kliku lat. - Przybliżamy dzieciom i młodzieży tematykę zdrowotną poprzez różne formy m.in. konkursy plastyczne, pogadanki, wspólną organizację „ Środy z profilaktyką”, wspólne treningi sportowe a nawet możliwość wizyty w naszej siedzibie - przekonuje Bromber. - Oddział jako partner działań edukacyjnych w zakresie promocji zdrowia w IV LO to dla nas duże wyzwanie. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści dla kształcących się młodych ludzi i zaowocuje w przyszłości - dodaje.

[polecane]20337019, 20334519[/polecane]
Wideo: Zielona Góra. Tuż przed maturami w LO VII w Zielonej Górze

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.