ZNP już zbiera podpisy za referendum

Czytaj dalej
Zbigniew Marecki

ZNP już zbiera podpisy za referendum

Zbigniew Marecki

Zainteresowani poparciem referendum przeciw reformie oświaty w wykonaniu rządu PiS mogą składać podpisy w siedzibie ZNP w Słupsku.

Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego, już rozpoczęła się zbiórka podpisów obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy systemu oświaty.

Zainteresowani tym referendum mogą udzielić poparcia wnioskowi o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy systemu oświaty, zawierającemu następującą propozycję pytania: Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?

Zdaniem ZNP reforma oświaty, którą od września chce wcielić w życie rząd PiS, jest zła, wywoła chaos, gdyż polega m.in. na likwidacji gimnazjów, utworzeniu ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum oraz powołaniu szkół branżowych.

„Reforma minister Anny Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych, ekspertów, nauczycieli akademickich i samorządowców, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy terytorialne. Związek Nauczycielstwa Polskiego, inicjując obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty, zwraca się do ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów - krytycznie oceniających reformę oświaty - o przystąpienie do komitetu referendalnego, którego członkowie będą prowadzili kampanię informacyjną oraz zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty, ponieważ jest to kwestia o najważniejszym znaczeniu dla Państwa oraz jego Obywateli i Obywatelek. Deklaracja o przystąpieniu do komitetu ma charakter otwarty” - czytamy w deklaracji Zarząd Głównego ZNP w sprawie referendum.

- Podpisy pod naszym wnioskiem będziemy zbierać my oraz inne organizacje wchodzące w skład „Koalicji przeciw chaosowi w szkole”. Zainteresowani już mogą składać podpisy m.in. w siedzibie słupskiego oddziału naszej organizacji, który mieści się przy al. Sienkiewicza 3 - mówi Gabriela Bereżecka, prezes słupskiego oddziału ZNP. Według niej akcja protestacyjna ma sens, bo jest jeszcze czas, aby wstrzymać reformę.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.