Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

Żołnierze Armii Krajowej chcą Piłsudskiego na koniu w Słupsku

Piłsudski na kasztance to najpopularniejszy wizerunek  twórcy polskiej państwowowści w 1918 roku. Dlatego jego zwolennicy chcą takiego właśnie pomnika Fot. Krzysztof Łokaj Piłsudski na kasztance to najpopularniejszy wizerunek twórcy polskiej państwowowści w 1918 roku. Dlatego jego zwolennicy chcą takiego właśnie pomnika w Słupsku
Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

Kolejne środowisko wnioskuje o zbudowanie w mieście pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego pismo w tej sprawie już trafiło do przewodniczącej Rady Miejskiej w Słupsku i prezydenta Słupska.

Wcześniej o takim wniosku pisaliśmy w kontekście działań członków Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, którzy już od kilku miesięcy domagają się od władz miasta zgody na budowę pomnika marszałka Piłsudskiego na koniu na Starym Rynku.

Teraz oficjalne pismo w tej sprawie do Beaty Chrzanowskiej, przewodniczącej Rady Miejskiej w Słupsku, oraz Roberta Biedronia, prezydenta Słupska, wystosowali także funkcjonujący w mieście członkowie słupskiego inspektoratu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a podpisali się pod nim: Zygmunt Kulczewski, wiceprezes Inspektoratu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku, oraz członkowie Korpusu Weteranów Armii Krajowej: kpt. Michał Maciaszek oraz por. Zbigniew Has.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.