Żołnierze dyktowali tempo

Czytaj dalej
Dariusz Brożek

Żołnierze dyktowali tempo

Dariusz Brożek

Wojskowi z Międzyrzecza piąty raz z rzędu wygrali maraton sztafet nad jeziorem Głębokie

W odbywających się od 2000 r. maratonach sztafet uczestniczą biegacze z całego kraju, ale od 
2013 r. wygrywają je sportowcy ze stacjonującej w Międzyrzeczu elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Podobnie było w piątek, 28 lipca, podczas 18. edycji biegowej imprezy. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja „siedemnastej” w składzie Dominik Kryca, Damian Filoda, Marcin Jaskowski, Karol Maciąg i Wioleta Paduszyńska, która pokonała dystans 42.195 m. w czasie 2:32:25. Żołnierze wygrali też w kategorii Czterech plus Jedna ( w zespole musi być co najmniej jedna kobieta).
- Jednostka wystawiła trzy zespoły i każdy z nich zajął medalowe miejsce w swojej kategorii – zaznacza Jacek Jackowiak, instruktor ds. sportu z „siedemnastej”

Gracjan biegł z ojcem

Ostatnie metry razem z biegaczami pokonał dwuletni Gracjan, syn M. Jaskowskiego, który potem rezolutnie pozował do zdjęć razem z biegaczami.
Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy rywalizowali na okrężnej trasie w ośrodku wypoczynkowym nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza. W tym roku biegli jednak w przeciwnym kierunku. – Biegło się lepiej, niż w poprzednich latach – zapewniał Krzysztof Grzybowski z Gorzowa Wlkp., który uczestniczył we wszystkich edycjach maratonu nad malowniczym jeziorem.
W kategorii 4 plus 50 (co najmniej jeden z zawodników musi mieć ukończone 50 lat) wygrał team Brać Biegowa z Międzyrzecza Edwin Kuszyk, Cezary Walkowski, Przemysław Piątkowski, Krzysztof Grzesiak i Andrzej Szymkowiak z czasem 2:33:48.
W kategorii 4 plus 250 lat (łączny wiek zawodników musi przekraczać 250 lat) bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Sulechowskiej Grupy Biegowej Piotr Borkowski, Tomasz Kwaśniewski, Bogumił Gostyński, Waldemar Baer i Bożena Borkowska z czasem 2:58:45.
Po raz pierwszy bieg rozegrano też w kategorii Cztery i Jeden (w zespole muszą biec cztery kobiety i jeden mężczyzna). Na mecie zameldowały się cztery takie sztafety. Najlepsi okazali się żołnierze „siedemnastej” – Dariusz Domański, Karolina Bilawa, Agnieszka Pietrasik, Magdalena Kiewluk i Anna Lasecka z czasem 2:52:50.

Organizatorami imprezy byli pracownicy Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku oraz biegacze z klubu Piast z Międzyrzecza.
– W tym roku wystartowała rekordowa liczba 25 sztafet – wylicza dyrektor MOSiW Grzegorz Rydzanicz, który był organizatorem biegu i jednocześnie wystartował w nm w barwach zespołu RTCK (Rób To, Co Kochasz).

Wśród uczestników przeważali mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego. W ekipie RTCK biegł m.in. Damian Drop, wikary z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu. – To mój drugi start w tym maratonie. Wynik jest porównywalny do poprzedniego. Przygotowywałem się tylko przez dwa tygodnie – mówił na mecie.

Promują jezioro

Biegowe imprezy od 2000 r. promują walory turystyczno-rekreacyjne jeziora Głębokie i okolic, a także integrują środowisko lubuskich biegaczy. Niektórzy przyjeżdżają z rodzinami i zostają na kilkudniowy wypoczynek.
Maratony sztafet są klasyfikowane do Biegowego Grand Prix gminy Międzyrzecz. – Każdy uczestnik dostaje po piętnaście punktów – informuje Zbigniew Kolis, prezes klubu biegacza Piast z Międzyrzecza.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.