Bogumiła Rzeczkowska

Zorganizowana grupa przestępcza ze Słupska. Jest kolejny oskarżony

Zorganizowana grupa przestępcza ze Słupska. Jest kolejny oskarżony
Bogumiła Rzeczkowska

Kolejny oskarżony o udział w słupskiej zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu Arkadiuszowi M., podejrzanemu o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

– Oskarżyliśmy mieszkańca Słupska Arkadiusza M. o to, że od grudnia 2014 roku do września 2015 roku działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym – informuje Jacek Korycki, rzecznik słupskiej Prokuratury Okręgowej.

– Celem tej grupy było popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu. Według ustaleń śledztwa, członkowie grupy wprowadzali do obrotu znaczne ilości narkotyków, a także nielegalnie posiadali broń palną i amunicję. Arkadiusz M. odpowie za to, że działając w ramach tej grupy przestępczej i w warunkach recydywy, w Słupsku podpalił samochód marki Laguna wartości 40 tysięcy złotych, a 25 marca 2015 roku w Sycewicach włamał się do kontenera na placu budowy, skąd ukradł różnego rodzaju narzędzia wartości ponad 30 tysięcy złotych. – Arkadiusza M. oskarżono również o to, że od lutego do kwietnia 2015 roku w Słupsku, działając w ramach grupy zorganizowanej, wprowadził do obrotu półtora kilograma amfetaminy i półtora kilograma marihuany Natomiast od kwietnia do sierpnia 2015 roku – pół kilograma amfetaminy – wylicza prokurator Korycki.

– W tym samym akcie oskarżenia Arkadiusz M. występuje jako podejrzany o groźby pozbawienia życia, w celu wywarcia na świadku zmiany obciążających go zeznań. Arkadiusz M. nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Jest tymczasowo aresztowany od 20 kwietnia. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. To śledztwo zostało wyłączone z głównej sprawy, dotyczącej m.in. strzelaniny przy słupskim stadionie. Przywódcy i inni członkowie grupy już są sądzeni

Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.