Bogumiła Rzeczkowska

Zorganizowana grupa przestępcza ze Słupska. Jest kolejny oskarżony

Zorganizowana grupa przestępcza ze Słupska. Jest kolejny oskarżony
Bogumiła Rzeczkowska

Kolejny oskarżony o udział w słupskiej zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu Arkadiuszowi M., podejrzanemu o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

– Oskarżyliśmy mieszkańca Słupska Arkadiusza M. o to, że od grudnia 2014 roku do września 2015 roku działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym – informuje Jacek Korycki, rzecznik słupskiej Prokuratury Okręgowej.

– Celem tej grupy było popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu. Według ustaleń śledztwa, członkowie grupy wprowadzali do obrotu znaczne ilości narkotyków, a także nielegalnie posiadali broń palną i amunicję. Arkadiusz M. odpowie za to, że działając w ramach tej grupy przestępczej i w warunkach recydywy, w Słupsku podpalił samochód marki Laguna wartości 40 tysięcy złotych, a 25 marca 2015 roku w Sycewicach włamał się do kontenera na placu budowy, skąd ukradł różnego rodzaju narzędzia wartości ponad 30 tysięcy złotych. – Arkadiusza M. oskarżono również o to, że od lutego do kwietnia 2015 roku w Słupsku, działając w ramach grupy zorganizowanej, wprowadził do obrotu półtora kilograma amfetaminy i półtora kilograma marihuany Natomiast od kwietnia do sierpnia 2015 roku – pół kilograma amfetaminy – wylicza prokurator Korycki.

– W tym samym akcie oskarżenia Arkadiusz M. występuje jako podejrzany o groźby pozbawienia życia, w celu wywarcia na świadku zmiany obciążających go zeznań. Arkadiusz M. nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Jest tymczasowo aresztowany od 20 kwietnia. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. To śledztwo zostało wyłączone z głównej sprawy, dotyczącej m.in. strzelaniny przy słupskim stadionie. Przywódcy i inni członkowie grupy już są sądzeni

Bogumiła Rzeczkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.